Świętowaliśmy Święto Niepodległości – 11.11.2023

W dniu 11 Listopada 2023 roku świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości Naszej Ojczyzny. Była to okazja nie tylko okazania Naszego Patriotyzmu ale również zaangażowania Naszego Stowarzyszenia w życie miasta i gminy Połaniec. Tradycyjnie już świętowanie rozpoczęło się Uroczystą Sesją Rady Miasta która z tej okazji odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki. Obrady otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Miasta Pan Stanisław Lolo, który przywitał wszystkich gości w tym również seniorów. Bardzo licznie prezentowało się Nasze Stowarzyszenie „ Klub Seniora Megawat ” oraz Radni Rady Seniorów Miasta i Gminy. Sesja miała nadzwyczaj uroczysty charakter okolicznościowe wystąpienia wygłosili: Przewodniczący Rady Miejskiej, oraz Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak. Z okazji tak ważnego święta wręczono również odznaczenia honorowe Medale „ Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość nadane przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na zakończenie sesji było również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez wszystkich uczestników biorących w niej udział.

Następnie uczestnicy uroczystości przemieścili się do kościoła pod wezwaniem Św. Marcina w Połańcu gdzie odbyła się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz na stary cmentarz gdzie dokonano złożenia symbolicznych wiązanek kwiatów na grobie Żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Wiązankę kwiatów w imieniu Rady Seniorów Miasta i Gminy Połaniec złożyli Przewodniczący Rady Seniorów Pan Zbigniew Szaniawski, Wiceprzewodniczący Pan Julian Jazgara oraz Sekretarz Juliusz Kidawa.

Uwieńczeniem uroczystości był wieczorny koncert patriotyczno-religijny w kościele pw. Św. Marcina Biskupa w Połańcu który bardzo licznie zgromadził mieszkańców miasta i gminy w tym Radnych Rady Seniorów oraz członków Naszego Stowarzyszenia Klub Seniora Megawat. Uroczysty koncert otworzył pięknymi słowami o charakterze patriotycznym skierowanymi do zgromadzonych Pan Jacek Benedykt Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.

W koncercie wystąpili:

– Młodzież Diecezji Sandomierskiej

– Chór Dominanta z Połańca

– Grupa teatralna „Maska” z CKiSz w Połańcu

– Studio Piosenki „Sidus” z CKiSz w Połańcu.

Piękny koncert w zabytkowym kościele, jego śliczny wystrój o charakterze patriotycznym oraz słowa skierowane do uczestników koncertu na wstępie przez Pana Burmistrza, a na zakończeniu przez gospodarza – Proboszcza Parafii św. Marcina stworzyły wspaniałą atmosferę i niezapomniane przeżycia dla uczestników koncertu.

W imieniu własnym oraz Rady Seniorów MiG, pragnę gorąco podziękować wszystkim członkom Naszego Stowarzyszenia Klub Seniora Megawat w Połańcu za tak liczny udział w tym wielkim Patriotycznym Święcie.

Z wyrazami szacunku

Zbigniew Szaniawski

Przewodniczący Rady Seniorów

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *