Święto Seniorów w Busku – Zdroju

W czwartek, 13 czerwca, mimo zmiennej pogody, seniorzy licznie zgromadzili się w Busku-Zdroju, aby uczestniczyć w Senioraliach. Wydarzenie, zorganizowane przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, poprowadził znany kabaret Koń Polski.

Organizatorem wyjazdu na Senioralia 2024 w naszej gminie była Rada Seniorów, sponsorem autokarów burmistrz pan Jacek Nowak. W wydarzeniu tym mino kiepskiej pogody wzięło udział ponad 70 seniorów przedstawicieli wszystkich klubów seniora w naszej gminie. Z naszego klubu Megawat w wyjeździe uczestniczyło 32 osoby.

W uroczystości wzięli udział wicewojewoda Michał Skotnicki oraz dyrektor generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego Ireneusz Piasecki. Imprezę otworzył wicewojewoda Skotnicki, który serdecznie powitał zgromadzonych seniorów. – „Bardzo się cieszę, że przyjęliście zaproszenie Pana wojewody i jesteście dziś z nami. Mam nadzieję, że będziemy dziś świadkami wielu waszych występów i wspólnych tańców, które jak wiem z tradycji, towarzyszą Senioraliom. Życzę wszystkim udanej zabawy” – powiedział wicewojewoda. Senioralia to kolejna edycja wydarzenia odbywającego się w ramach promocji Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Jak zapowiedział wicewojewoda Michał Skotnicki, program będzie kontynuowany i rozbudowywany w kolejnych latach, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby seniorów.

Uczestnicy Senioraliów mieli okazję skorzystać z licznych punktów przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Mogli skontrolować stan zdrowia dzięki bezpłatnym pomiarom ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dokonać pomiaru masy i składu ciała. Stoisko Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego z kołem fortuny cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, wielu uczestników mogło wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz uzyskać informacje o leczeniu uzdrowiskowym. Do dyspozycji gości była także tężnia solankowa. Kluby seniora z naszego województwa prezentowały swoje wyroby rękodzielnicze. Zespoły teatralne i muzyczne prezentowały swój dorobek twórczy. Wszyscy świetnie się bawili.

Tłumy seniorów, pomimo kapryśnej pogody, świadczą o dużym zainteresowaniu i potrzebie takich inicjatyw. Wszyscy uczestnicy spędzili czas w miłej atmosferze, korzystając z przygotowanych atrakcji i dbając o swoje zdrowie.

Małgorzata Głocka

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *