Spotkanie wigilijne 16. XII. 2019

  „Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w noc szczęśliwego rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy,
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy,
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
I oby w nas paskudne jędze,
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły,
jak na choince barwnej świeczki
                                                                                          Jan Twardowski

Grudzień jest najbardziej świątecznym miesiącem w kalendarzu. Nie trudno zgadnąć dlaczego. Jest to czas, w którym przeżywamy Święta Bożego Narodzenia. Czas spędzony z bliskimi, czas spotkań przy wigilijnym stole i dzielenia się opłatkiem.

Taki czas przeżywali 16. XII. 2019 r  wspólnie Seniorzy Klubu MEGAWAT oraz zaproszeni przez nich goście. Uroczystość przebiegła w świątecznym nastroju. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd, symbolicznego łamania się opłatkiem, a także ciepłych posiłków i słodkości. Świąteczne życzenia złożyli gościom:  Burmistrz  Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski oraz przedstawiciele Klubu Seniora ze Staszowa jak również  przedstawiciel ENEA – Elektrownia Połaniec – pan Jerzy Król.  Podczas wieczerzy odbyła się  także  część artystyczna. Ten szczególny wieczór uświetnili swoimi występami aktorzy z naszego klubowego zespołu artystycznego przedstawiając montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej pod przewodnictwem pani Uli Żurawskiej. Świątecznego nastroju dodawała choinka mieniąca się różnokolorowymi świecidełkami, błyszczącymi wśród jarzących się lampek.

                     Prezes Klubu  Andrzej Styś  życzył wszystkim, aby atmosfera wzajemnego szacunku i zrozumienia, która towarzyszyła podczas świątecznego spotkania otaczała nas nie tylko w okresie przedświątecznym i świątecznym, ale także każdego dnia.

Należy wspomnieć, że prócz wspaniałej atmosfery stworzonej przez uczestników spotkania nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez restaurację „Stefanek” . Ich zapachy pamięta się przez całe życie i niezmiennie się za nimi tęskni.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia

                                                           

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *