Orszak Trzech Króli 2024

„ Niech Trzej Królowie przyniosą Wam : wiarę nadzieję i miłość ”

                W sobotę 6 stycznia w parafii pw. św. Marcina w Połańcu przeszedł ulicami orszak Trzech Króli , w tym roku pod hasłem „ W jasełkach leży” .

Barwny korowód rozpoczął się o godz. 10:15 wspólnym kolędowaniem na połanieckim Rynku . Na zaproszenie organizatora przed licznie zgromadzoną publicznością swój występ słowno – muzyczny zaprezentowała również grupa Mega + Vat z Klubu Seniora Megawat wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Połańcu im. Tadeusza Kościuszki. Całość koordynowała Małgorzata Dalmata – Kownacka . Dla uczestników zostały przygotowane korony oraz śpiewniki z kolędami .

Święto Objawienia Pańskiego nazywane jest także Epifanią jest jednym z najstarszych w religii Chrześcijańskiej . Swoimi korzeniami sięga III wieku. Pierwsze jasełka zostały zaaranżowane 800 lat temu przez św. Franciszka w miejscowości Greccio we Włoszech .Barwny orszak wyruszył z połanieckiego Rynku na czele z gwiazdą betlejemską za którą podążali Trzej Królowie i około 500 rozśpiewanych uczestników . Ta wspólna radosna wędrówka zakończyła się Mszą św. w kościele pw. św. Marcina w Połańcu . Orszak  Trzech Króli to nie tylko uliczne jasełka , to również integracja społeczna , kulturalne  i edukacyjne inicjatywy .

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *