Normobaria – największe odkrycie medyczne ostatnich dekad …

 

Prawie każdy z nas, w pewnym momencie swojego życia zastanawia się, jak skutecznie pomóc sobie samemu lub bliskiej osobie, kiedy łapie nas choroba i uświadamiamy sobie, że trzeba działać.

Najczęściej, najpierw liczymy na szybkie efekty, mając nadzieję, że choroba w relatywnie krótkim czasie ustąpi. Idziemy więc do lekarza i w następstwie sięgamy po tabletki, które wydają się nam najszybsze, a więc najlepsze w działaniu  Niestety, farmaceutyki mają także to do siebie, że generują wiele niepożądanych skutków ubocznych.

A my po prostu chcemy być zdrowi. Nie stanie się tak dopóki nie zrozumiemy, że głównym czynnikiem zdrowienia jest odpowiednia samo regeneracja, za którą odpowiada nasz własny organizm.

To właśnie proces samo regeneracji organizmu jest głównym motorem naprawczym, prowadzącym do wyzdrowienia,

Już dawno temu zauważono, że komórki ludzkie potrzebują odpowiedniego dotlenienia, aby mogły zdrowo funkcjonować i efektywnie się regenerować

Organizm trzeba właściwie dotleniać !

  

Tak powstała  Normobaria.

Normobaria – stan ciśnienia atmosferycznego najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka, wynoszący ok. 1500 hPa.

Przełomu dokonano nie gdzie indziej jak w Polsce, w Szalejowie Górnym, koło Kłodzka. W roku 2013 doktor Jan Pokrywka wraz ze swoim zespołem technicznym, skonstruował ultranowoczesną komorę z podwyższonym ciśnieniem, w której uwzględnił właściwe proporcje tlenu i dwutlenku węgla oraz wodoru. To właśnie dzięki dodatkowej obecności gazowego wodoru, pobyt w placówce normobarycznej nie tylko efektywniej dotlenia tkanki, ale też powstrzymuje niszczące działanie wolnych rodników tlenowych, niszczących struktury komórkowe, m.in. spowalniając podział komórek (starzenie się) – jest on bowiem potężnym i w dodatku wybiórczym antyoksydantem.

Rezultaty stosowania terapii normobarycznej przewyższyły najśmielsze nawet oczekiwania. Skutki pobytów osób z ciężkimi schorzeniami i urazami, okazały się dla wielu wręcz zbawienne. Przykładów fantastycznych wręcz skutków terapii normobarycznej jest wiele, ale takim najbardziej znanym jest opisany w gazetach przypadek polskiego milionera – Kazimierza Pazgana, który będąc w ciężkim stanie, został przywieziony do normobarii i w nieprawdopodobnie krótkim czasie zaczął odzyskiwać zdrowie. Zaraz potem pan Pazgan zbudował sobie własną normobarię, z której korzysta do dzisiaj.

Lepiej oczyszczony i dotleniony organizm sprawniej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami. Poprzez przebywanie w normobarii komórki stają się znacznie lepiej dotlenione, rany goją się szybciej i zwiększa się ilość komórek macierzystych. Komórki macierzyste z kolei są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Przyspieszą likwidację obrzęków, wspomagają odnowę tkanek i ich gojenie.

Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
 • Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
 • Pobudza regenerację nabłonków
 • Działa stymulująco na komórki skóry – fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
 • Spowalnia starzenie się organizmu
 • Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
 • Poprawia krążenie krwi
 • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu

W Szalejowie Górnym powstał także pierwszy w świecie Dom Normobaryczny. Dzisiaj, po kilku latach od powstania pierwszej normobarii, terapie normobaryczne oferowane są już w wielu miejscach w Polsce oraz w kilku za granicą. W naszej okolicy najbliższa komora normobaryczna znajduje się w Stykowie ( niedaleko Kałkowa), którą 7.02.2019 roku  odwiedzili seniorzy z naszego KLUBU.    Liczba komór normobarycznych rośnie, ale marzeniem doktora Pokrywki jest, aby normobaria była dostępna wszędzie, aby stała się częścią naszego codziennego życia. Jest to całkiem uzasadnione, ponieważ nasze środowisko niszczy nas codziennie bardziej, niż kiedykolwiek przedtem.

Terapia normobaryczna pomaga przy wielu schorzeniach. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie http://drpokrywka.pl/normobaria/

1 komentarz

 1. Znam, korzystam REWELACJA !
  POLECAM.
  jak jeździłam do Klwatki Szlacheckiej 17.
  Chorzy zdrowieją a zdrowym zwieksz sie wydajność fizyczna

  Np nie mam zakwasów po przekopaniui 100 m kw zaparzowanego ogrodka 🙂 i nie czuje zmeczenia 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *