Konkurs palm wielkanocnych 2024

W niedzielę palmową 24 marca 2024 roku jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń było rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła ponad 30 utalentowanych twórców, którzy z pasją i zaangażowaniem stworzyli barwne i imponujące palmy. Nasz Klub Seniora MEGAWAT również uczestniczył w tym wydarzeniu. Na zajęciach artystycznych  grupa plastyczna “Babki na obcasach” wyczarowała z krepiny i bibuły cudowności w postaci kwiatków, listeczków i innych ozdób-  wykorzystanych  później  do stworzenia przepięknej palmy wielkanocnej zaprezentowanej na Konkursie. Szczególne podziękowania należą się Stasi Jasińskiej i Jasi Walenciak.

Ukoronowaniem wydarzenia  było ogłoszenie przez Przewodniczącą Komisji Konkursowej Monikę Pławską Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wyników III Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w dwóch kategoriach: rodzinnej (11 rodzin) oraz KGW i instytucje( 22  palmy).

Zarówno zwycięzcy jak i wyróżnieni otrzymali z rąk Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec symboliczne nagrody niespodzianki. A na koniec było wspólne, pamiątkowe zdjęcie podsumowujące tak ważną dla społeczności połanieckiej tradycję Niedzieli Palmowej.

           

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *