II POŁANIECKA GALA WOLONTARIATU – 5.12.2023

W dniu 5 grudnia 2023 roku na Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się Uroczysta II Połaniecka Gala Wolontariatu, już po raz drugi Centrum Kultury i Sztuki gościło wolontariuszy, mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec również niejednokrotnie ich rodziny a także kluby seniorów, wśród których liczne prezentowali się członkowie Naszego Stowarzyszenia. Wszystkich gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak, w swoim wystąpieniu podkreślił, że wolontariusze są nadzieją na lepsze  jutro dla ludzi potrzebujących pomocy.

Bardzo ważnym jest to, że w naszym połanieckim środowisku jest tak wiele osób angażujących się na rzecz pomocy ludziom chorym, niepełnosprawnym, samotnym, potrzebującym niejednokrotnie naszego towarzystwa a nawet rozmowy, po prostu ludzkiego ciepła.

Przewodnicząca Kapituły Konkursowej, a zarazem Sekretarz Miasta i Gminy Połaniec Pani Bogumiła Niespodziewana zapoznała zebranych z kategoriami w jakich kapituła postanowiła przyznać nominacje do nagród za 2023 rok. Były to trzy kategorie: wolontariat grupowy, wolontariat indywidualny, wolontariat szkolny.

W grupie I woluntariatu grupowego w gronie nominowanych znalazło się również Nasze stowarzyszenie „ Klub Seniora Megawat „  z czego możemy być dumni że, jako jedno z trzech nominowanych do tej szlachetnej nagrody stowarzyszeń / klubów senioralnych działających na terenie gminy Połaniec my byliśmy również. Za aktywność wszystkich naszych członków w niesieniu pomocy innym nie tylko osobom w starszym wieku należą się szczere słowa uznania i podziękowania. Mimo dużego zaangażowania nie otrzymaliśmy żadnej z trzech statuetek byli od Nas lepsi, może   w kolejnym roku my będziemy mogli być w grupie tych szczęśliwców czego nam wszystkim życzę.   A zwycięzcom należą serdeczne słowa uznania i gratulacje za wygraną, za to wszystkie dobro jakie czynią dla innych.

Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Przewodnicząca Kapituły Konkursowej wręczyli statuetki dla zwycięzców oraz listy gratulacyjne dla wszystkich nominowanych w trzech kategoriach: wolontariat grupowy, wolontariat indywidualny oraz wolontariat szkolny.

Na zakończenie II Połanieckiej Gali Wolontariatu wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu “Najpiękniejsze melodie świata”, począwszy od operetki aż po hity muzyki estradowej.

Zbigniew Szaniawski

     

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *