Dźwirzyno 9-16.09.2023

Wczasy nad morzem we wrześniu mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim w turystycznych miastach i wioskach jest w tym miesiącu znacznie mniej ludzi. Wrzesień nad morzem wcale nie musi oznaczać gorszej pogody. W tym roku wrzesień był naprawdę ciepły, więc grupa seniorów  z Klubu Seniora MEGAWAT wybrała się na 7-dniowy wypoczynek do Dźwirzyna.

Dźwirzyno to malownicza nadmorska miejscowość turystyczno-wypoczynkowa położona niedaleko Kołobrzegu. Plaża jest piaszczysta i szeroka, a czysta woda i piasek zachęca nie tylko do morskich kąpieli, ale i słonecznych. Plaża w Dźwirzynie jest także świetnym miejscem do odwiedzenia, w momencie, gdy mamy problemy z drogami oddechowymi, gdyż specyficzny mikroklimat pozwala nam poczuć się znacznie lepiej.  Plażę otaczają malownicze wydmy z lasem sosnowym, które stanowią atrakcyjny element miejscowego krajobrazu. Miejscowość położona jest wzdłuż jednej, głównej ulicy. Warto zatrzymać się na niej dłużej, chociażby dla rosnących tu szesnastu ponad 250-letnich dębów szypułkowych.

Nasza grupa korzystała z usług Ośrodka  Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego  „Bryza”. To idealne miejsce do aktywnego wypoczynku nad polskim morzem jak i beztroskiego relaksu na łonie przyrody. Ośrodek położony jest 300 metrów od pięknej piaszczystej plaży, w ustronnej części miejscowości Dźwirzyno. Ruch i aktywny wypoczynek to doskonały sposób na utrzymanie zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. I to w każdym wieku. Nasi seniorzy w pełni korzystali zarówno z kąpieli słonecznych, wodnych oraz terapii ruchowej ……jaką jest taniec.  Naładowaliśmy akumulatory na jesienne i zimowe miesiące.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *