DZIEŃ SENIORA w PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM w Połańcu 20.09.2023 r

„Dzisiaj Wasze święto, Seniorzy kochani!

My, przedszkolaki życzenia składamy:

Niech Wam sprzyja szczęście,

Niech Wam zdrowie służy,

I cieszcie się życiem sto lat

Albo dłużej!”

 

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora nasze Stowarzyszenie otrzymało zaproszenie od Dyrekcji Przedszkola Publicznego w Połańcu do odwiedzin przedszkolaków i wspólnego świętowania.

20 .10.2023 grupa seniorów Stowarzyszenia skorzystała z zaproszenia i spotkała się w Przedszkolu. Pani Dyrektor Anna Kaniszewska oraz wice- dyrektor pani Beata Mika w pięknych słowach przywitały grupę seniorów, złożyły życzenia w imieniu swoim, wszystkich pracowników Przedszkola oraz dzieci. Z okazji tego wydarzenia grupy 4 i 5 latków pod kierownictwem opiekunów przygotowały piękny program artystyczny. Dzieci śpiewały, tańczyły i pięknie recytowały wierszyki dedykowane seniorom.  Seniorzy ze wzruszeniem odebrali występy dzieciaczków- popłynęły łezki i ściskało  w serduchach.  Po występie dzieci zostały obdarowane słodyczami, a seniorzy otrzymali od dzieci piękne laurki z serdecznymi życzeniami w imieniu Dyrekcji, Dzieci i Pracowników Przedszkola Publicznego oraz Żłobka „Kraina Malucha” w Połańcu. Po kawie, herbatce i ciasteczkach prezes Klubu Seniora „Megawat”- Ewa Durnaś – podziękowała  za zaproszenie i zadeklarowała chęć dalszej współpracy między Seniorami i Przedszkolem.

Warto nieść radość. Takie inicjatywy pozwalają seniorom przeżywać drugą młodość a przede wszystkim dają radość obu stronom. Dzieci uczą się szacunku do osób starszych. Dzień Seniora to doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, przyjaciołach i członkach rodziny.

opracowała: Stanisława Wojcikowska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *