Dni Połańca 2023…

9 maj 2023 roku  w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu z okazji trwających Dni Połańca w związku z przypadającą 229 rocznicą ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego odbył się ciekawy  spektakl „Tam dom Twój, gdzie serce Twoje” przygotowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy.  Występ był utrzymany w charakterze patriotyzmu lokalnego. Uczestnicy przedstawili historię najważniejszych miejsc i zabytków Połańca, wiersze o „małej Ojczyźnie” oraz piosenki związane z tematyką rodzinnego domu i miasta.

Na scenie swoje aktorskie zdolności zaprezentowali także seniorzy z Klubu Seniora „Megawat”, którego członkowie  również chcieli wziąć udział w tych ważnych dla miasta dniach.  Wystąpili z programem „Seniorzy na wesoło” w którym przypomnieli m.in. wiersz autorstwa Zbigniewa Kasińskiego „Połanieccy chłopcy patykiem pisani” oraz zaśpiewali„Balladę o Połańcu” , którą  należy ocalić od zapomnienia.

Dzięki Stowarzyszeniu Aktywności Lokalnej BEZ GRANIC w Połańcu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Seniora MEGAWAT wszyscy uczestnicy spotkania mogli poczęstować się regionalna zalewajką z chlebkiem. Wielką radość sprawiło uczestnikom to , że sala widowiskowa była wypełniona „po brzegi”.

2 komentarze

  1. Bożenko, dziękuję za relację z tego wydarzenia. Dziękuję zespołowi “Mega+Wat, którego Liderem jest Bożena Laska za piękny występ i zaangażowanie. Jestem przekonana że społeczność Połańca jeszcze nie raz usłyszy o Was. Życie jest piękne . . . . . .

  2. Dzień 9 maja dla Seniorów KS Megawat nie skończył się na występach, bo po południu spotkaliśmy się na integracyjnej majówce na łonie natury.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *