Bal z królową i królem seniorów w roli głównej……

Wszyscy wiemy, że karnawał jest okresem zimowych balów i maskarad, ale pewnie nie wszyscy wiedzą, skąd pochodzi to słowo o co ono oznacza. Otóż pochodzi od łacińskiego zwrotu caro vale oznaczającego dosłownie „żegnaj mięso” przed rozpoczynającym się katolickim postem, czyli okresem wstrzemiężliwości. Natomiast ostatki lub inaczej zwane zapusty oznaczają ostatnie dni karnawału, zaczynające się w tłusty czwartek, a kończące się we wtorek przed środą popielcową. Tyle wyjaśnień dotyczących określenia karnawał.

Ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe – to czas wspaniałej zabawy, tańców, radości, wesołego towarzystwa, uśmiechów. Członkowie naszego Klubu Seniora  bawili się 9 lutego 2024 r na  Balu Karnawałowym..    O nasze  doznania smakowe zadbała Restauracja „Stefanek” – było coś na ostro, coś na słodko….po prostu wyśmienicie.

Atmosfera była fantastyczna. Panie w eleganckich sukienkach, z biżuterią i starannym makijażem. Panowie
w garniturach. Imprezę rozpoczęła Prezes Ewa Durnaś – życząc wszystkim zebranym wspaniałej zabawy.

Nikt nie musiał nikogo specjalnie zachęcać do wyjścia na parkiet. Seniorzy wirowali w tańcu, po raz kolejny udowadniając, że wspaniale bawić się można w każdym wieku! Parkiet przez cały wieczór był pełen, w czym pomagała skoczna muzyka, serwowana przez  DJ Grzegorza Kosowicza.

W trakcie balu przeprowadzane były różne gry i zabawy, które wprawiały uczestników imprezy w wesoły nastrój, przygotowane przez DJ Grzesia oraz Bożenę Laskę.  Zwycięzcy poszczególnych konkursów i zabaw otrzymali  symboliczne nagrody w postaci dyplomu za szczególny udział w balu m.in. Stasia Jasińska i Jola Leżoń za wspaniałe „góralki” natomiast Julian Jazgara  – za zwycięstwo w konkursie na „Najlepszego kogucika”.

Nie mogło oczywiście zabraknąć wyboru Królowej i Króla Balu, którą wysokie jury – z przewodniczącym Waldemarem Mrozikiem na czele – wybrało spośród balowiczów. Królową Balu  2024 została Małgosia Głocka, natomiast Królem – Julian Jazgara.  Potem nagrodzona para   odtańczyła koronacyjny taniec.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie fantastycznej atmosfery podczas balu i zapraszamy na kolejny …… za rok.

Autor artykułu: Bożena Laska

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *