4-lecie Klubu Seniora MEGAWAT 19.10.2019 r

Jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Dowodem potwierdzającym tą tezę jest działalność Klubu Seniora MEGAWAT,  który właśnie świętował 4 – lecie  swojej działalności. Grupa seniorów, której od chwili powstania  przewodzi ANDRZEJ STYŚ , zrzesza ponad 110 osób i jest  najliczniejszym Klubem Seniora działającym w gminie Połaniec.

Dnia 19.10.2019 roku seniorzy z Klubu Seniora MEGAWAT spotkali się w restauracji „U Stefanka” na uroczystości 4-lecia powstania Klubu . Obecni byli członkowie oraz goście zaproszeni m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec  – Jacek Tarnowski; dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu – Stanisław Rogala oraz Prezes kieleckiej Fundacji „Możesz więcej „ – Marcin Agatowski.  Wszystkich obecnych na uroczystości  powitał prezes Klubu Andrzej Styś, który następnie zaprosił do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez nowo powstałe Kółko Teatralne pod bacznym okiem p. Uli Żurawskiej. Chcieliśmy , aby to wyjątkowe  spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, dlatego tez przygotowaliśmy dużą dawkę humoru i dobrej zabawy. Okazało się , ze z dolegliwości i problemów wynikających z podeszłego wieku tez można czasem troszeczkę pożartować a wigor i energię do życia trzeba  mieć w każdym wieku.

Przedstawienie nagrodzone zostało wielkimi brawami…z tego wniosek, że wszystkim się podobało. ….

Była też niespodzianka przygotowana przez naszą koleżankę Otylię Z...piękny wiersz specjalnie przez nią napisany i zaprezentowany na tej szczególnej  uroczystości. Natomiast kol. Grażyna W. w bardzo piękny , literacki sposób podziękowała naszemu prezesowi za dotychczasową działalność.

Nie obyło się również bez tańców przy muzyce wybranej specjalnie na tę okazję.

Na przestrzeni tych mijających 4  lat seniorzy z Połańca  odbyli ponad 20 wyjazdów,   organizowali też świąteczne spotkania, szkolenia, warsztaty z ciekawymi ludźmi – policjantami, lekarzami, adwokatami…itp.

Swoją postawą seniorzy z klubu MEGAWAT  pokazują, że senior to człowiek nie tylko mądry i dający świetny przykład młodym pokoleniom, ale także pogodny i szczęśliwy. Cotygodniowe spotkania oraz liczne wyjazdy, wycieczki, szkolenia, warsztaty  zapobiegają  poczuciu osamotnienia i zachęcają  do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej  ludzi starszych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments