VI Biesiada ŚDS

„Różnymi drogami biegnie życie ludzkie, ale wszyscy szukają szczęścia i miłości.”

  – św. Jan Paweł II

W dniu 31 sierpnia 2023 r. na muszli koncertowej w Połańcu już po raz szósty odbyła się plenerowa impreza pt. „VI Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu” mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych i schorowanych poprzez zabawę, wspólne spotkania, miłe rozmowy, występy artystyczne na scenie muszli koncertowej a także rywalizację w konkursie pt.: „Kompozycja kwiatowa – dary lata”.

Organizatorami spotkania byli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu, Urząd Miasta i Gminy w Połańcu oraz Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął: Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak.

Przybyłych gości powitała Kierownik ŚDS Pani Anna Konat, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Pan Jacek Benedykt Nowak oraz Prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Bez Granic” w Połańcu Pani Natalia Konat.

W biesiadzie udział wzięło 20 Środowiskowych Domów Samopomocy z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego a także Przyjaciele, wśród których byli:  Zespół Zrębinianki,  Klub Seniora w Połańcu, ul. Kościuszki 37 oraz Stowarzyszenie  Klub Seniora MEGAWAT

Priorytetowym celem działania Środowiskowego Domu Samopomocy jest pomoc osobom niepełnosprawnym w rozwoju, leczeniu, rehabilitacji ruchowej oraz społecznej. Poza leczeniem i rehabilitacją osoby niepełnosprawne, tak samo jak i zdrowi, pragną się bawić i mieć przyjaciół.

Aby sprostać ich oczekiwaniom, rokrocznie organizowana jest impreza integracyjna dla osób niepełnosprawnych pod nazwą Biesiada Środowiskowych Domów Samopomocy i Przyjaciół w Połańcu, którą z powodzeniem możemy nazwać świętem osób niepełnosprawnych, schorowanych oraz ludzi, których powołaniem jest działanie i pomoc najbardziej potrzebującym. Biesiada pogłębia integrację osób niepełnosprawnych z ludźmi zdrowymi oraz upowszechnia zabawę jako najprostszy sposób na przełamywanie wszelkich barier międzyludzkich. Ponadto promuje twórczość osób z niepełnosprawnościami, ukazuje szerszej publiczności ich możliwości, promuje talenty i wszelkie formy artystyczne jako rodzaje terapii przez sztukę oraz udowadnia, jak można kruszyć bariery i przezwyciężać zahamowania, tworząc klimat wzajemnej akceptacji i zrozumienia.

Nasz Klub Seniora MEGAWAT przedstawił wesoły, wakacyjny program, który zawierał piosenki; „W Ciechocinku” i „Życie jest piękne” oraz wiersz „Wesoły senior”. Grupa plastyczna przygotowała natomiast piękne kompozycje kwiatowe, które wzięły udział w konkursie „Kwiatowa kompozycja-dary lata”

Dziękujemy bardzo za zaproszenie na Biesiadę oraz wspólną zabawę i wspaniały klimat .

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *